BASEINI.LV

Switch to desktop Register Login

Ūdens kopšanas līdzekļi

Rate this item
(0 votes)

Lai baseina ūdeni uzturētu labā stāvoklī, nepieciešams veikt virkni pasākumu, no kuriem viens no svarīgākajiem ir ūdens dezinfekcijas un kopšanas līdzekļu lietošana (ja nav uzstādīta alternatīva ūdens dezinfekcijas sistēma).

Visus nepieciešamos dezinfekcijas un kopšanas līdzekļus un citas baseiniem nepieciešamās lietas var iegādāties mūsu veikalā.

Zemāk Jūs variet iepazīties ar ūdens kopšanas līdzekļu terminu skaidrojošo vārdnīcu.

Dezinfekcijas līdzekļi privātajiem peldbaseiniem.
- Galvenais nosacījums patīkamai peldei un efektīvai dezinfekcijas līdzekļu darbībai ir baseina ūdens pH līmeņa uzturēšana.
- Dezinfekcijas uzdevums ir iznīcināt ūdenī esošos mikroorganismus – vīrusus, baktērijas, aļģes, pelējumus un sēnītes. Lai iznīcinātu mikroorganismus, kuri atrodas peldbaseina ūdenī, tiek lietoti tādi ūdens dezinfekcijas līdzekļi, kā stabilizētā trihlora tabletes, nātrija hipohlorīds, kalcija hipohlorīds un citi hloru saturoši savienojumi, kas paredzēti peldbaseina ūdens dezinfekcijai. Ja kādam no ģimenes locekļiem ir alerģija pret hloru vai nav patīkama hlora specifiskā smaka, ir iespēja lietot uz aktīvā skābekļa bāzes izstrādātu dezinfekcijas līdzekli.
- Aļģes ir augu valsts dabiska forma un ir sastopamas visās dabiskajās ūdenskrātuvēs. Jūsu peldbaseins nav izņēmums. Peldbaseinos aļģu klātbūtne ir ļoti nevēlama, jo vairojoties tās ūdeni padara necaurspīdīgu, parasti zaļganu, virsmas kļūst slidenas, kas var būt bīstami peldētājiem. Lai novērstu aļģu augšanu un vairošanos peldbaseinā, nepieciešams regulāri lietot pretaļģu līdzekli.
- Peldbaseina ūdens ar laiku kļūst duļķains, jo ūdenī atrodas miljoniem neredzamu koloīdu jeb suspendētu daļiņu. Šīs daļiņas ir tik mazas, ka filtrs tās nespēj aizturēt un tās nonāk atpakaļ ūdenī. Lai to novērstu ir nepieciešama ūdens flokulācija, un to var panākt, lietojot koagulanta tabletes vai šķīdumu. Lietojot koagulantu, ūdenī esošās suspendētās daļiņas tiek apvienotas lielākās daļiņās (pārslās), ko spēj aizturēt filtrs.

Dezinfekcijas līdzekļi publiskajiem peldbaseiniem.
- Uz publiskajiem peldbaseiniem ir attiecināms viss, kas attiecas uz privātajiem peldbaseiniem. Galvenā atšķirība ir tā, ka publiskajos peldbaseinos pārsvarā tiek izmantota automātiskā dezinfekcijas līdzekļu dozēšanas iekārta. Tāpēc publiskajiem peldbaseiniem ir izstrādāti šķidrie dezinfekcijas līdzekļi.

Dezinfekcijas līdzekļi spa masāžas baseiniem (vannām).
- Kā zināms masāžas baseinos ūdens temperatūra parasti pārsniedz 30oC līmeni. Šādā temperatūrā parastie ūdens apstrādes līdzekļi ļoti ātri izstrādājas un to lietošana nav efektīva. Tāpēc ir izstrādāti speciāli dezinfekcijas līdzekļi, kas ir noturīgi pret augstām temperatūrām.
Produktu izvēle galvenokārt ir atkarīga no pieejamā ūdens kvalitātes. Katra baseinā ūdens kvalitāte ir atšķirīga. Tādēļ tiek piedāvāts plašs produktu klāsts, kas attīrīs un uzturēs ūdeni vēlamajā stāvoklī.

 

Last modified on Otrdiena, 04 Februāris 2014 09:54
Administrator

Ar baseiniem darbojos jau sen, tāpēc zinu kā vajag, kā var un ko noteikti nevajag darīt. Ir arī savs baseiniņš, kur veikt zinātniskos eksperimentus, tāpēc, ja kaut ko nezinat - droši jautājiet, domāju, ka varēšu palīdzēt.

Website: baseini.lv

Related items

More in this category: Terminu vārdnīca »

2010-2014 © baseini.lv | Visas tiesības aizsargātas |

Top Desktop version